Skip to content

Partisan Divide – The McCain and Obama Plans for US Health Reformy opieki zdrowotnej czesc 4

3 miesiące ago

353 words

Reasekuracja przesunąłaby koszty sektora prywatnego na przypadki katastroficzne na rząd, ale nie zmniejszyłaby całkowitych wydatków na opiekę zdrowotną. Plan zakłada również, że znaczne oszczędności zostaną osiągnięte dzięki zwiększeniu wykorzystania elektronicznej dokumentacji medycznej, poprawie zarządzania chorobami przewlekłymi i wzmocnieniu profilaktyki, ale żaden z tych wartościowych środków nie może w krótkim okresie kontrolować kosztów. Nowy krajowy plan zdrowia mógłby kontrolować koszty, ale jego skuteczność w spowalnianiu wydatków zależałaby od ich rejestracji i politycznej chęci ograniczenia płatności dla dostawców. Kampania Obamy mówi, że sfinansuje od $ 50 do 65 miliardów dolarów nowe wydatki federalne na swój plan zdrowotny, zezwalając na obniżki podatków przyjęte w 2001 i 2003 roku dla rodzin, które stracą ponad 250 000 $. Jednak Biuro Budżetowe Kongresu (CBO) zakłada już w swoich prognozach, że obniżki podatków zakończą się po 2010 r., Więc ich wygaśnięcie nie przyniesie nowych dochodów w celu spełnienia przepisów budżetowych obowiązujących w Kongresie4. A jeśli zaoszczędzimy na zapobieganiu, zarządzaniu chorobami i elektronicznej medycynie Rejestry nie są realizowane – lub jeśli CBO nie zatwierdza ich jako akceptowalnego źródła finansowania – wtedy plan Obamy wymagałby znacznych dodatkowych przychodów w celu sfinansowania rozszerzonego zasięgu.
Plany zdrowia McCaina i Obamy są najlepiej postrzegane jako szkice niż skończone portrety, a wiele ważnych szczegółów jeszcze nie zostało ujawnionych. Mimo to wybory prezydenckie w 2008 r. Wyraźnie oferują wyborcom radykalnie różne alternatywy. Przeciwne wizje kandydatów na reformę służby zdrowia odzwierciedlają zasadniczo różne założenia dotyczące zalet i wad rynków i rządu. Biorąc pod uwagę, że debata na temat reformy opieki zdrowotnej w USA nie jest możliwa, każdy, kto wygra prezydencję, może liczyć na ostry sprzeciw wobec wszelkich prób kompleksowej reformy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Dr Oberlander jest profesorem nadzwyczajnym medycyny społecznej oraz polityki zdrowotnej i administracji na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill.

[podobne: materac przeciwodlezynowy, nfz kolejki oczekujących do sanatorium, protezy akrylowe ]

0 thoughts on “Partisan Divide – The McCain and Obama Plans for US Health Reformy opieki zdrowotnej czesc 4”

Powiązane tematy z artykułem: materac przeciwodlezynowy nfz kolejki oczekujących do sanatorium protezy akrylowe