Skip to content

Życia, które zostawili za sobą: Walizki z poddasza szpitala państwowego ad

1 miesiąc ago

244 words

Nadzieja i obietnica ożywienia wymagają zindywidualizowanej uwagi w normalizujących okolicznościach poza instytucjami. Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego, kto zmaga się z chorobą psychiczną w otoczeniu społeczności. Zamknięcie dużych szpitali, takich jak Willard, doprowadziło do poważnych problemów zdrowia publicznego wśród osób cierpiących na choroby psychiczne – z których wielu jest bezdomnych lub przebywających w więzieniach – ale powrót do długoterminowej instytucjonalnej opieki nad przeszłością jest nie do pomyślenia. Teraz, zamiast walizek zapomnianych w dużych instytucjach, na ulicach są tysiące byłych pacjentów szpitali państwowych i osób ze świeżo rozpoznaną chorobą psychiczną. Pomimo wielu przykładów doskonałych programów wspólnotowych, musimy jeszcze przyjąć kompleksową politykę, która konsekwentnie zapewnia i finansuje humanitarne leczenie dla najciężej chorych pacjentów.
Autorzy zwracają uwagę na te problemy, ale mogą wydawać się nadmiernie negatywni, gdy omawiają niektóre z nowych leków, które w połączeniu z opieką psychospołeczną mogą znacząco pomóc w zapobieganiu nawrotom choroby psychotycznej. Potrzebujemy lepszych terapii medycznych i psychospołecznych z odpowiednim dofinansowaniem, z pacjentami i rodzinami uprawnionymi do dokonywania wyborów, oceniania dostawców leczenia i świadczenia usług równorzędnych – tak, że za 50 do 100 lat przyszłe pokolenia nie odkryją bolesnych reliktów niedociągnięć obecnej epoki opieki psychiatrycznej.
Steven S. Sharfstein, MD
Sheppard Pratt Health System, Baltimore, MD 21218

[patrz też: choroby przewlekłe klasyfikacja, materac przeciwodlezynowy, wymienniki węglowodanowe kalkulator ]

0 thoughts on “Życia, które zostawili za sobą: Walizki z poddasza szpitala państwowego ad”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: powiększanie ust warszawa[…]

Powiązane tematy z artykułem: choroby przewlekłe klasyfikacja materac przeciwodlezynowy wymienniki węglowodanowe kalkulator