Skip to content

Zdrowie Narodu – Pokrycie dla Wszystkich Amerykanów

9 miesięcy ago

515 words

W tegorocznym wykładzie Shattuck wykładzimy z długoletnim precedensem. Po 117 wykładach Shattuck Lectures, które odbyły się od 1890 r., Wykład w tym roku przybrał formę seminarium z 13 panelistami i moderatorem omawiającym temat Zdrowie narodu – pokrycie dla wszystkich Amerykanów . Wśród panelistów znaleźli się lekarze, naukowcy i liderzy biznesu , branża ubezpieczeniowa i polityka. W tym ważnym roku wyborczym, w którym opieka zdrowotna była jednym z głównych zagadnień związanych z kampanią przed narodem, chcieliśmy przedstawić perspektywy wielu ekspertów reprezentujących wiele części społeczności medycznej i różne perswazje polityczne, a nie tylko pojedyncze osoba. Ponieważ 47 milionów Amerykanów nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, a wiele innych nie ma odpowiedniego zasięgu, chcieliśmy zbadać, w jaki sposób kandydaci na prezydenta proponują opiekę zdrowotną dla wszystkich Amerykanów, jednocześnie kontrolując koszty i utrzymując jakość. Seminarium zostało nagrane na taśmę wideo i umieszczone na naszej stronie internetowej pod adresem www.nejm.org.1 Fragmenty wykładu Shattuck są również publikowane w tym numerze Journal.2 Jeden z panelistów, Jonathan Oberlander, napisał artykuł w Perspektywie zatytułowany Partisan Divide – The McCain and Obama Plans for US Health Reform Health, 3, w którym przedstawia plany zdrowotne oczekiwanych kandydatów na prezydenta z dwóch głównych partii politycznych. Artykuł ten, który stanowi uzupełnienie seminarium wideo i zawiera informacje na temat planów kandydatów, znajduje się również w tym wydaniu czasopisma.
Plan zdrowia Senatora Johna McCaina (R-AZ) opiera się na siłach rynkowych i zakupie ubezpieczenia zdrowotnego przez osoby fizyczne. Aby zrekompensować część kosztów tego ubezpieczenia, senator McCain proponuje zwrotną ulgę podatkową (2500 USD dla osób fizycznych i 5000 USD dla rodzin), która byłaby dostępna dla wszystkich, bez względu na to, czy płacą podatki. Ulga podatkowa dla osób indywidualnych i rodzin odbywa się kosztem obecnego zwolnienia podatkowego dla firm, które obecnie oferują ubezpieczenie zdrowotne swoim pracownikom. Zgodnie z planem McCaina, korzyść podatkowa pracodawcy zostałaby anulowana, pozostawiając wątpliwości, czy większość firm nadal zapewniałaby świadczenia zdrowotne swoim pracownikom. Chociaż opracowano również gwarantowany plan dostępu , aby pomóc nieubezpieczonym Amerykanom znaleźć zasięg, wydaje się mało prawdopodobne, aby nawet z optymistycznymi przewidywaniami wszyscy Amerykanie byli objęci planem McCaina.
Natomiast plan senatora Baracka Obamy (D-IL) opiera się na mandacie pracodawcy do zapewnienia ochrony zdrowia pracowników; jeśli pracodawcy tego nie robią, będą musieli zapłacić podatek ( zagraj lub zapłać ). Małe firmy będą jednak zwolnione z podatku. Senator Obama planuje również opracować nowe publiczne i prywatne narzędzia ubezpieczeniowe, które dają małym firmom i osobom nieuprawnionym w miejscu pracy wybór opcji zakupu ubezpieczenia we własnym zakresie. Plan Obamy wymaga także znacznej regulacji rynku ubezpieczeń, w tym wymogu, że nie można odmówić ochrony ubezpieczeniowej z powodu wcześniejszych dolegliwości medycznych. W przeciwieństwie do planu McCaina, plan Obamy jest bardziej prawdopodobny, aby zapewnić pokrycie dla większości, jeśli nie wszystkich, Amerykanów, ale to, jak skutecznie kontrolowałoby koszty, jest mniej pewne
[hasła pokrewne: teoria humoralna, sanatorium nfz kolejka oczekujących, mikrofagi ]

0 thoughts on “Zdrowie Narodu – Pokrycie dla Wszystkich Amerykanów”

Powiązane tematy z artykułem: mikrofagi sanatorium nfz kolejka oczekujących teoria humoralna