Skip to content

Terapia antyretrowirusowa w zapobieganiu transmisji HIV-1 ad 7

5 miesięcy ago

522 words

To odkrycie prawdopodobnie odzwierciedla względny dobry stan zdrowia uczestników z zakażeniem HIV-1 oraz wcześniejsze zalecenia światowych wytycznych, zgodnie z którymi ART nie był wymagany do leczenia infekcji, dopóki nie nastąpił spadek liczby CD4 + lub pogorszenie stanu zdrowia.14, 15 Mamy nadzieję, że nowo podkreślone znaczenie wczesnej inicjacji ART16-18 zachęci pacjentów z zakażeniem HIV-1 do rozpoczęcia takiej terapii bez opóźnień. Odłączone infekcje partnerskie (tj. Przypadki, w których partner był najprawdopodobniej zainfekowany przez kogoś innego niż zarejestrowany uczestnik indeksu) obserwowano w dwóch grupach badawczych i stanowiły około 30% infekcji partnerskich w trakcie badania; podobną częstość występowania niepołączonych infekcji odnotowano w innym badaniu z udziałem par serodiscordant.19 Obserwowaliśmy jedną nieusuniętą infekcję partnera na każde 300 osobo-lat obserwacji. Zapobieganie rozłącznym infekcjom HIV-1 będzie wymagało zastosowania strategii profilaktyki skojarzonej, które będą skierowane do szerszej społeczności.20 Dane dotyczące częstotliwości powiązanych i niepołączonych infekcji partnerskich mogą być pomocne w doradzaniu parom serodiscordant HIV-1 21, 22 i wyjaśnieniu założeń, że są wykorzystywane w modelowaniu matematycznym i ćwiczeniach efektywności kosztowej. 23
Zgodnie z oczekiwaniami uczestnicy indeksu, którzy mieli zwiększone miano wirusa na początku badania, znacznie częściej przekazywali HIV-1 swoim partnerom seksualnym.24 W przeciwieństwie do tego, zgłaszane przez jednego z partnerów używanie prezerwatyw było związane ze zmniejszonym ryzykiem nabycia HIV-1. Zwiększona wyjściowa liczba CD4 + wśród uczestników indeksu w grupie z opóźnionym ART była związana z większym prawdopodobieństwem wystąpienia powiązanych infekcji partnerskich, co może odzwierciedlać dłuższe opóźnienie w inicjacji ART, a zatem więcej możliwości transmisji HIV-1.
Poprzednie badania obserwacyjne z udziałem osób zakażonych wirusem HIV-1 wykazały niższe wskaźniki transmisji wirusowej zarówno wśród par heteroseksualnych, jak i wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami25, gdy zarażona osoba otrzymywała ART. Ostateczne wyniki badania HPTN 052 są zgodne z tymi ustaleniami i potwierdzają znaczenie supresji wirusowej dla zapobiegania HIV-1. Ostatnie doniesienia pokazały, że bardzo wczesna inicjacja ART może zachować funkcję immunologiczną i zmniejszyć powikłania zakażenia HIV-1. 16-18 W naszych badaniach wczesna inicjacja ART również zapewniała korzyści zdrowotne uczestnikom leczenia.8.
W 2015 r. Światowa Organizacja Zdrowia zmieniła swoje wytyczne, aby uwzględnić zalecenia dotyczące powszechnych testów na HIV-1 i zapewnienia ART wszystkim osobom z zakażeniem HIV-1, niezależnie od liczby CD4 +. 21 Badania kliniczne oceniają teraz, w jakim stopniu wczesnej terapii może zmniejszyć liczbę przypadków zarażenia HIV-1 na poziomie populacji. 26-28 Najbardziej skuteczna implementacja ART w zapobieganiu HIV-1 na poziomie populacji będzie wymagać intensywnych programów testowania HIV-1 oraz niezawodnych i stałych programów dla natychmiastowego i powszechny dostęp do terapii HIV-1 .29
Podsumowując, końcowe wyniki badania HPTN 052 pokazują, że udane leczenie HIV-1 jest wysoce skutecznym narzędziem zapobiegania przenoszeniu wirusa drogą płciową. Odkrycia te potwierdzają wyniki badań obserwacyjnych i kontrolowanych badań klinicznych wykazujących korzyści dla zdrowia osobistego i publicznego po najwcześniejszym możliwym rozpoczęciu leczenia HIV-1.
[patrz też: ospa bostońska zdjęcia, rumień naczyniowy, lekarz medycyny pracy co robi ]

0 thoughts on “Terapia antyretrowirusowa w zapobieganiu transmisji HIV-1 ad 7”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: bład medyczny firmy odszkodowawcze[…]

Powiązane tematy z artykułem: lekarz medycyny pracy co robi ospa bostońska zdjęcia rumień naczyniowy