Skip to content

Picia kawy przyczyną śmiertelności AD 2

4 miesiące ago

408 words

W większości badań liczba zgonów była niewielka. Badania kohortowe nie potwierdzają jednak pozytywnego związku między piciem kawy a umieralnością, a niektórzy sugerują nawet niewielkie odwrotne skojarzenie. Wcześniejsze badania badały również związek między spożywaniem kawy a innymi głównymi przyczynami zgonu i wykazały odwrotne powiązania z cukrzycą, 4 chorobami zapalnymi, 11 udarem, 16-18 oraz urazami i wypadkami, 19,20, chociaż związki z rakiem mają ogólnie były null.15,20-22 Wyniki badań konsumpcji kawy i całkowitej śmiertelności były mieszane, 15, 20-31 ze związkami, które były zgodne z hipotezą zerową lub skromnym odwrotnym efektem. Brakuje danych w celu wyjaśnienia związku między piciem kawy a śmiertelnością, w celu ustalenia, czy istnieje związek między dawką a reakcją, oraz w celu oceny, czy asocjacje są spójne w różnych podgrupach.
Wykorzystaliśmy dane z bardzo dużego badania, Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) – AARP Diet and Health Study (ClinicalTrials.gov number, NCT00340015), w celu ustalenia, czy konsumpcja kawy wiąże się ze śmiertelnością całkowitą lub zależną od przyczyny. Analiza obejmująca ponad 400 000 uczestników i 52 000 zgonów wykazała wystarczającą moc do wykrycia nawet niewielkich asocjacji i pozwoliła na analizę podgrup zgodnie z ważnymi wyjściowymi czynnikami, takimi jak obecność lub brak otyłości i cukrzycy, a także stan palenia tytoniu.
Metody
Badana populacja
Badanie diety i zdrowia NIH-AARP zostało opisane wcześniej.32 W latach 1995-1996, w sumie 617,119 członków AARP, w wieku od 50 do 71 lat, zwróciło obszerny kwestionariusz oceniający dietę i styl życia. Uczestnicy mieszkali w sześciu stanach (Kalifornia, Floryda, Luizjana, New Jersey, Karolina Północna i Pensylwania) oraz dwóch obszarach metropolitalnych (Atlanta i Detroit). Spośród respondentów 566,401 wypełniło ankietę w sposób zadowalający. Wypełnienie kwestionariusza samodzielnie podawanego uznano za sugerujące świadomą zgodę na udział w badaniu.
Wykluczyliśmy z tych analiz 15 760 osób, których kwestionariusze wypełnił małżonek lub inny korespondent zastępczy, a także 51,234 osób z chorobą nowotworową, 65 044 z chorobą serca, 10 459, którzy mieli wcześniejszy udar mózgu, 2082, którzy nie dostarczyli informacji o używaniu kawy, 15 820 osób, które nie dostarczyły informacji na temat palenia papierosów, 3731 z ekstremalnie niską lub wysoką kalorycznością (dwa razy tyle, co 75. percentyl kalorycznego przyjmowania lub dwa razy mniej niż 25 percentyl kalorii), oraz 11 osób, które zmarły przed wypełniony kwestionariusz został odebrany
[przypisy: chirurgia estetyczna wrocław, rumień naczyniowy, sanatorium nfz kolejka oczekujących ]

0 thoughts on “Picia kawy przyczyną śmiertelności AD 2”

Powiązane tematy z artykułem: chirurgia estetyczna wrocław rumień naczyniowy sanatorium nfz kolejka oczekujących